NG-BE 2016 – konferencja Angular vol. 7

GraphQL, czyli język stworzony przez Facebooka. Pozwala w bardzo uproszczony sposób operować na relacjach pomiędzy danymi, przy wykorzystaniu grafów.

Za jego pomocą możemy zdefiniować w zapytaniu wysłanym przez klienta format, jakiego oczekuje w odpowiedzi od serwera. Dzięki temu możemy w bardzo łatwy sposób dokonywać optymalizacji działania aplikacji klienckiej, ponieważ nie mamy statycznej reprezentacji danych z serwera – np. tylko i wyłącznie kolekcji obiektów, które zawierają po 20 właściwości – możemy wybrać np. 5, których potrzebujemy dla widoku naszej aplikacji.

Jak wykorzystać GraphQL w aplikacji napisanej w Angular 2, opowiedział Gerard Sans:

2 thoughts on “NG-BE 2016 – konferencja Angular vol. 7

  1. Cześć, spotkałem się z taką opinią, że Angulara używają tylko duże firmy programistyczne przy tworzeniu stron typu enterprise. Czy to prawda? Pytam pod kątem przyszłych zleceń/pacy bo wolę jednak mniejsze firmy. Pozdr.

    1. Witam 🙂

      Nie zgadzam się z taką opinią, ponieważ Angular to javascriptowy framework jak każdy inny i może być wykorzystany zarówno w małych, jak i dużych projektach. Nie ma to żadnego znaczenia. Oczywiście, próg wejścia jest dużo wyższy niż w przypadku np. Aurelii i tu można się doszukiwać prawdy w opinii, którą usłyszałeś – trzeba poświęcić więcej czasu, a co za tym idzie, pieniędzy.

Zostaw komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s