Kierunek po świętach

Zawsze uważam, że po świątecznym rozleniwieniu warto zabrać się za coś nowego, żeby rozwinąć skilla w programowaniu. Obojętne co to miałoby być – testy jednostkowe, javascript, języki funkcyjne, assembler czy inne C. Po prostu warto.

Oczywiście, nie chodzi tu o katowanie się dzień w dzień, po kilka godzin – na to będzie czas przy nowopowstałych postanowieniach noworocznych – ale chociażby godzinę dziennie.

Jeżeli o mnie chodzi, to 3 lata temu był to javascript, a konkretnie Angular. 2 lata temu skupiłem się na szeroko pojętym testowaniu – od testów jednostkowych zaczynając, a kończąc na automatycznych (Selenium). W zeszłym roku powrót do Angulara, tym razem w wersji drugiej.

Teraz skupiam się na dwóch tematach – React i Node. Co prawda, jeżeli chodzi o NodeJS to rozpocząłem już całą zabawę 2 miesiące temu, ale z tygodnia na tydzień spotykam się z coraz bardziej interesującymi problemami. Co do Reacta – owszem, coś tam robiłem, ale na pewno nie powiedziałbym o sobie, że go znam.

Co więcej, mam już temat na okres poświąteczny w przyszłym roku – popisać znowu coś ciekawego w tematyce układów i robotów, żeby odświeżyć bardzo już zakurzoną wiedzę.

Polecam wykorzystać ten czas zwłaszcza, jeżeli też udało się Wam wyszarpać urlop do przyszłego roku.

Start and keep coding! 🙂

3 uwagi do wpisu “Kierunek po świętach

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s