Kierunek po świętach

Zawsze uważam, że po świątecznym rozleniwieniu warto zabrać się za coś nowego, żeby rozwinąć skilla w programowaniu. Obojętne co to miałoby być – testy jednostkowe, javascript, języki funkcyjne, assembler czy inne C. Po prostu warto.

Oczywiście, nie chodzi tu o katowanie się dzień w dzień, po kilka godzin – na to będzie czas przy nowopowstałych postanowieniach noworocznych – ale chociażby godzinę dziennie.

Jeżeli o mnie chodzi, to 3 lata temu był to javascript, a konkretnie Angular. 2 lata temu skupiłem się na szeroko pojętym testowaniu – od testów jednostkowych zaczynając, a kończąc na automatycznych (Selenium). W zeszłym roku powrót do Angulara, tym razem w wersji drugiej.

Teraz skupiam się na dwóch tematach – React i Node. Co prawda, jeżeli chodzi o NodeJS to rozpocząłem już całą zabawę 2 miesiące temu, ale z tygodnia na tydzień spotykam się z coraz bardziej interesującymi problemami. Co do Reacta – owszem, coś tam robiłem, ale na pewno nie powiedziałbym o sobie, że go znam.

Co więcej, mam już temat na okres poświąteczny w przyszłym roku – popisać znowu coś ciekawego w tematyce układów i robotów, żeby odświeżyć bardzo już zakurzoną wiedzę.

Polecam wykorzystać ten czas zwłaszcza, jeżeli też udało się Wam wyszarpać urlop do przyszłego roku.

Start and keep coding! 🙂

3 thoughts on “Kierunek po świętach

Zostaw komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s