PRE WROC# – 11.03.2015 r.

W poprzednim wpisie opisałem samą konferencję WROC#, jednak dzień wcześniej miała miejsce pre konferencja przygotowana przez polskie środowisko developerów. Samo spotkanie odbyło się w pubie przy ul. Włodkowica 21. Główną tematyką spotkania był CQRS – Command And Query Responsibility Segregation – w trzech odsłonach.

Pierwszym, który prezentował był popularny Gutek, czyli Jakub Gutkowski. Prezentacja miała na celu wprowadzenie do CQRS oraz przedstawienie tego w jaki sposób autor do tego zagadnienia podchodzi. Dopełnieniem miały być kolejne wystąpienia. Uważam, że była to naprawdę dobra i ciekawa prezentacja.

W przerwie pomiędzy prezentacjami można było skoczyć po kolejne darmowe piwo (z tego co wiem, sponsorowane przez firmę PGS Software) czy też pogadać, poznać się z osobami, które zna się tylko ze wspólnych projektów, dyskusji czy blogów.

Po przerwie na scenę wszedł Procent, czyli Maciej Aniserowicz. I tutaj muszę powiedzieć, że prezentacja była wybitnie dobra, naprawdę gratulacje. Wiedza przekazana w prosty i przejrzysty sposób. Z humorem (super pomysł z pierwszym zdjęciem). Przy okazji Maciek wspomniał o Simple.Data (jeżeli ktoś jeszcze nie wie co to jest i z czym się to je – polecam – Simple.Data 1, Simple.Data 2, Simple.Data 3), bibliotece, którą wykorzystywał w swoich przykładach.

Ostatnim prezentującym był Mirosław Pragłowski. Prezentacja również była bardzo ciekawa, jednak problemem było to, że została ona przedstawiona przy pomocy Ruby, przez co ciężko było złapać ogólny zarys CQRS, bardziej skupiając się na poszczególnych liniach kodu, żeby zrozumieć o co w nich tak naprawdę chodzi. Dzięki temu, że wcześniejsze prezentacje pokazały z czym to się je (CQRS), można powiedzieć, że była ona wystarczająca. Bez ogólnej wiedzy w tym temacie, ciężko byłoby złapać sens – chyba, że ktoś ma do czynienia z Ruby na co dzień, to wtedy uważam, że wystąpienie było bardzo dobre 🙂

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s